ייפוי כוח מתמשך - משרד עורכי דין אהרון ושות`

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך

עורכת דין מירב אהרון מוסמכת מטעם האפוטרופוס הכללי לעריכת ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון.

רק אתם מחליטים כיצד יראה עתידכם! קחו אחריות ותקבעו כבר היום מי יהיה מיופה הכוח ומקבל ההחלטות עבורכם ביום בו לא תהיו כשירים, אל תגידו לי זה לא יקרה ואל תשמרו הכל ליד הגורל.

בשנת 2017 נכנס תיקון 18 לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, התשכ"ב- 1962. סעיפי התיקון עוסקים בייפוי כוח מתמשך ומטרתם היא מימוש זכותו של האדם לחיות את חייו בהתאם לבחירותיו ולרצונותיו על ידי כך שהוא קובע ומגדיר מראש כיצד ייראו חייו בעתיד, כשלא יהיה כשיר ו/או מסוגל לקבל החלטות בענייניו, מיופה הכוח יפעל לטובת הממנה ובהתאם להנחיות שהשאיר. בנוסף, ניתן לקבוע מנגנון פיקוח על מיופה הכוח.

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין שנערך בהתאם להנחיותיו של אותו אדם בכל הקשור לענייניו הגופניים, לענייניו הרוכשים ולענייניו האישיים. ניתן לקבוע מספר מיופיי כוח לאותו עניין או לעניינים שונים.

ייפוי הכוח המתמשך נכנס לתוקף רק לאחר שמתקבלת חוות דעת מומחה שקבע שאותו אדם שערך את ייפוי הכוח המתמשך אינו כשיר או בתנאים אחרים שנקבעו מראש.

כשאדם לא עורך ייפוי כוח מתמשך על משפחתו ו/או מקורביו לפנות לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה להתמנות כאפוטרופוס, הליך זה עשוי להיות ארוך ומסורבל בפרט כאשר קיימות מחלוקות בדבר זהות האפוטרופוס וישנם מתנגדים למינוי של אפוטרופוס כזה או אחר.

בנוסף, האפוטרופוס שיתמנה יצטרך לתת דין וחשבון לאפוטרופוס הכללי לצורכי פיקוח. ייתכן מאוד כי אותו אדם שיתמנה כאפוטרופוס באמצעות בית המשפט הוא לא אותו אדם שהיית בוחר בו אם היית עורך ייפוי כוח מתמשך כמי שהיית רוצה שיפעל בשמך ועבורך בתחומים שונים הנוגעים לחייך, אולם לבית המשפט קיימת אפשרויות מצומצמות לבחינת רצון האדם לאחר שהוכר כמי שאינו כשיר.

משרדנו מוסמך לערוך ייפוי כוח מתמשך ומספק את שירותיו ללקוח במשרד או בבית הלקוח. כן, אנו מייצגים בתביעות התנגדות, בקשה לביטול ייפוי כוח מתמשך, בקשה למינוי מיופה הכוח.

מה אנו מציעים?

  • ייעוץ והדרכה לממונה ולמיופה הכוח
  • עריכת ייפוי כוח מתמשך
  • עריכת הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון
  • גישור בסכסוכים משפחתיים
  • ייצוג וניהול הליכים בבית המשפט לענייני משפחה
  • ייצוג בערעורים

התקשרו 073-7841552 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן