בלוג – אהרון ושות` משרד עורכי דין

בלוג

יפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לך לקבוע מי יהיה מיופה כוח שלך במידה ותגיע למצב שאינך בעל יכולת ומסוגלות לקבל החלטות ו/או לבצע פעולות כמו עניינים אישיים, ענייני רכוש וכדומה.
ייפוי הכוח מתמשך מאפשר לך לקבוע כיצד ייראו חייך בעתיד, במידה ותגיע למצב שבו לא תהיה מסוגל לנהל את עניינך או לקבל החלטות ולמנות אנשים מהימנים עליך כמיופה כוח אשר יפעל בשמך ועבורך, בתחומים שונים הנוגעים לחייך.
ה"ממנה" הוא האדם שמנסח את ייפוי הכוח, אתה כממנה יכול לקבוע באילו עניינים תעביר את הסמכות למיופה כוח שתמנה, ומה יהיו סמכויותיו.

» למאמר המלא

עורך דין גירושין ברחובות

גירושין, פירוק המשפחה, הם החלטות קשות והמשפיעות על כל בני הבית ועל העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. נכון שאף אחד שמתחתן לא חושב שהוא יתגרש, אבל החיים מורכבים ומערכות יחסים יכולות להוביל בסופו לפירוק התא המשפחתי ולגירושין. גירושין מביא עימו מטענים רגשיים וקושי רב, מדובר בתהליך לא פשוט ולכן חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין גירושין ברחובות שילווה אתכם לאורך הדרך ויחסוך לכם עוגמת נפש במהלך התהליך ולאחריו. גם אם מדובר בהליך גישור. ובמיוחד במטרה לחסוך טראומה לילדים וליצור הסכם גירושין הוגן לכל הצדדים.

» למאמר המלא

עורך דין תעבורה ברחובות

עורך דין תעבורה פועל בכל הקשור לתעבורה, ובכל מה שנוגע לדרכים, לכבישים, לרכבים, לתאונות, לחוקי תנועה ועוד. עורך דין תעבורה עוסק בתחום של עבירה על חוקי תעבורה כגון אי ציות לרמזור עצור או מעבר צומת באור אדום ועד חניה במקום אסור וכדומה. נהיגה בשכרות או תחת השפעת סמים, נהיגה ללא רישיון; מעורבות בתאונת דרכים עם נפגעים או בלי נפגעים וכדומה.
חלק מעבירות התעבורה יכולות להיות עבירות תעבורה קלות הנידונות בבית משפט במסגרת אזרחית וישנן עבירות תעבורה שהופכות להיות פליליות, כגון פגע וברח או תחת השפעה של סמים.

» למאמר המלא

עורך דין משפחה ברחובות

ההחלטה לפרק זוגיות היא תמיד קשה ורגישה, היא הופכת מורכבת שיש ילדים ורכוש. הנושא המורכב מביא איתו סוגיות שונות כמו שלום בית, משמורת על הילדים, מזונות, חלוקת רכוש ועוד. עורך דין משפחה המומחה בתחום יוכל לסייע לך לאורך התהליך והבנה של סוגיות משפטיות שונות, כגון ערכאות משפטיות, ערעורים בפני בית הדין הגדול בירושלים, ערעור של בית המשפט לענייני משפחה ועוד.

» למאמר המלא

בית דין רבני

בתי הדין הרבניים הם חלק ממערכת המשפט בישראל, ותפקידם לפסוק על פי חוקי תורה, המשפט העברי ולהוראות חוק המופנות אל בתי הדין. סמכות בית הדין בנשואי: נישואין וגירושין של בני הדת היהודית וסמכויות בדיני אישות ובעניינים דתיים נוספים. שופטי בתי הדין הרבניים נקראים דיינים ולרוב הם פוסקים בהרכב של שלושה שופטים. מועצת הרבנות הראשית היא הגוף האחראי על בתי הדין הרבניים. בית הדין הגדול לערעורים בירושלים, שבראשותו עומד אחד משני הרבנים הראשיים לישראל עומד בראש המערכת של בתי הדין הרבניים.

בית הדין הרבני פוסק בנושא נישואין וגירושין וזאת במידה ושני בני הזוג יהודים. הליך הגירושין חייב לעבור בבית הדין הרבני – הרבנות. בני הזוג לא יוכלו להתגרש ללא פתיחת תיק גירושין בבית הדין הרבני. בית המשפט לענייני משפחה יעסוק בנושא המזונות, משמורת הילדים וחלוקת הרכוש. גם אם בניה זוג בחרו להינשא נישואים אזרחיים, במטרה שלא לפנות לשירותיו בית הדין הרבני, עדיין עליהם לפנות אל בית הדין הרבני כדי להתחיל הליך גירושין, להתדיין על עצם הגירושין והכתובה ולקבלת הגט. זוגות שלא נישאו כדת משה וישראל, הגירושין הם גירושין לחומרה בלבד.
בית דין רבני פועל על פי דין עברי קדום בכל הנוגע לשאלות הגירושין. בשל ההבדלים בין בית דין רבני לבית דין לענייני משפחה, בעיקר בתפיסת הדין. בעוד שבית הדין לענייני משפחה מיישם את החוק בהתאם לחוק ודין המדינה, בית הדין הרבני פועל בתפיסה של "דין תורה והצדק מעל הכול". בהתאם לזאת בית הדין הרבני לא פועל על פי תקדימים של בית הדין רבני גבוה או על פי הנחיות ברורות. ומכאן שבית הדין הרבני יכול לברר חלק מהסוגיות עם בני הזוג, הדיינים יכולים להגיע לכל תוצאה הנראית לעיניהם ללא ראיות או הליך מסודר.
תיק גירושין הנידון בחלקו או במלואו בבית הדין הרבני מחייב תכנון אסטרטגי מיוחד. כמו כן במקרים מסוימים יעדיף אחד מבני הזוג לפנות לבית הדין הרבני ולא לבית המשפט לענייני משפחה. אנשים בעלי ממון רב, או בעלי עסקים, עצמאיים, אנשי הייטק ולבעלי רכוש ווירטואלי, כגון פטנטים, סטארט-אפ, מומחיות מיוחדת ועוד. לנשים שיש בידיהן כתובה משמעותית לנהל את כל הליך הגירושין בפני בית הדין הרבני.
בעת גירושין אנו ממליצים לבחון מה העדיפות מבחינת הגירושין, בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה, בהתאם לאותו מקרה גירושין.

» למאמר המלא

נהיגה בשכרות – שאלות ותשובות

מהי נהיגה בשכרות?  נהיגה בשכרות הוא שם כללי לעבירה של אדם הנוהג ברכבו תחת השפעת אלכהול או סמים או תוצר של חילוף סם מסוכן, בהתאם להגדרתם בפקודת התעבורה.  עבירה של נהיגה בשכרות נמנית בין העבירות החמורות ביותר המנויות בפקודת התעבורה. 

» למאמר המלא

כל מה שרציתם לדעת לפני רכישת דירה

רכישת דירה מהווה בדרך כלל אצל רובנו את רכישת הנכס היקר ביותר שלנו ואחת מהעסקאות הגדולות ביותר שנעשה במהלך חיינו. אז מה חשבו לדעת טרם רכישת הדירה המיועדת. ראשית, כדי שיהיה לנו ידע מינימאלי ומקדים לגבי מהו החוק הרלוונטי לביצוע

» למאמר המלא

צוואה הדדית- יחד בחיים ובמות

סעיף 8א.(א) לחוק הירושה, תשכ"ה-1965 מפרט לנו מהי צוואה הדדית, בזו הלשון: "בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן הזוג האחד על צוואת בן הזוג האחר; צוואות כאמור יכולות להיעשות בין אם הזוכה על פי כל אחת מהצוואות

» למאמר המלא

ניכור הורי בעידן המודרני: יש מה לעשות

הליך הגירושין הסתבך ואתם מרגישים כי ילדכם האהוב משמש "כלי נשק" בידי הצד השני? ייתכן כי מדובר בניכור הורי, המאפשר לקבל סעד משפטי אפקטיבי תסמונת הניכור ההורי מאופיינת בהתנכרות של ילד לאחד מהוריו, ללא הצדקה. בדרך כלל, ניכור הורי נעשה

» למאמר המלא
דילוג לתוכן